Suç ve Ceza Film Festivali Ödülleri Dağıtıldı

EN İYİ UZUN FİLM “MAGALLENES”

“Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması” En İyi Film ödülünü “Kefaret (Magallenes)” filmi kazandı. Verilme gerekçesi ise her sahnesinin dengeli olması, abartı içermemesi, konu, oyunculuk, karakterler arası ilişkiler ve çekimdeki başarısı, bazen şiirsel, bazen ise kötü geçmişe ayna tutan bir akışa sahip olması ve ‘Kefaret’ ekseninde geçmişle hesaplaşmayı çarpıcı bir biçimde anlatması olarak gösterildi. Ödül, jüri başkanı Isa Qosja tarafından yönetmen Salvador del Solar’a iletilmek üzere, Film Artı prodüksiyondan Zeynep Can’a takdim edildi. Salvador del Solar yolladığı video mesaj ile herkese teşekkür etti.

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ “ANNA’S LIFE”

“Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması” jüri özel ödülü “Anna’nın Hayatı (Anna’s Life)” filmine verildi. Ödül, filmin yönetmeni Nino Basilia’ya oyuncu Mert Fırat tarafından takdim edildi.

MANSİYON “THE PROSECUTOR, THE DEFENDER, THE FATHER&HİS SON”

“Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması” mansiyon ödülü “Savcı, Avukat, Baba ve Oğlu (The Prosecutor, The Defender, The Father & His Son)” filmine verildi. Ödül, filmin yönetmeni Iglika Triffonova’ya, İrlanda’lı oyuncu Barry Ward tarafından verildi.

EN İYİ KISA FİLM “YUMURTA”

“Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması” En İyi Film ödülünü “Yumurta (Egg)” filmi aldı. Ödüle layık görülme gerekçesini; kısa metraj film jüri başkanı Işıl Yücesoy; yarışma teması olan yoksulluğu nesnelleştirmeden ve filmin onurunu koruyarak vermesi olarak gösterdi. Para ödülü ise, Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ tarafından, yönetmenler Muaz Güneş ve Emrah Doğru’ya iletilmek üzere filmin kurgu yönetmeni Adnan Jetto’ya verildi. Jetto “yönetmenlerimiz bu ödülü savaşta evini kaybeden çocuklara ithaf etiğini bildirmiştir” dedi.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *